Do końca lutego w buskim ratuszu można składać wnioski o nadanie tytułu swoim faworytom w VII edycja Plebiscytu „Buskowianina Roku".
Nagroda - tytuł „Buskowianina Roku" ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej gminy Busko-Zdrój oraz nienaganna postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska i przyczyniają się do rozwoju lokalnego patriotyzmu. To także ważny element promowania marki Buska – Zdroju w kraju i nie tylko.
Nagrodę przyznaje organ kolegialny gminy – Kapituła Nagrody „Buskowianina Roku" w skład której wchodzą: przewodniczący kapituły, którym jest burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, osoba wskazana przez burmistrza ciesząca się nieskazitelną opinią i autorytetem, laureaci nagrody głównej z ostatnich 3 lat. Prawo zgłoszenia kandydatów do tego tytułu posiadają: burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, grupa radnych w liczbie co najmniej 7 osób, instytucje, organizacje społeczne, gospodarcze, stowarzyszenia, kościoły i związki wyznaniowe działające na terenie miasta i gminy oraz mieszkańcy miasta i gminy Busko-Zdrój w liczbie nie mniejszej niż 50 osób.

Zgłoszenia kandydatów powinny mieć formę pisemnego wniosku i zawierać: dane o kandydacie, uzasadnienie wniosku w tym w szczególności wskazanie osiągnięć kandydata służących dobru publicznemu, adres i siedzibę podmiotu zgłaszającego, pisemną zgodę kandydata. Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju (www.umig.busko.pl). Wniosek należy dostarczyć na adres:
Kapituła Nagrody „Buskowianina Roku"
Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju
ul. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój
Każdy z podmiotów uprawnionych do zgłoszenia kandydatów może zgłosić wyłącznie jednego kandydata. Termin zgłaszania kandydatów upływa z końcem lutego 2014 roku.
EHR
Źródło: busko.pl
Zobacz również: Leszek Gadawski Buskowianinem Roku 2012 (foto/video)