II Gminny Przegląd Jasełkowy w Pińczowie (fotoreportaż) 2014-01-18 12:13:45
17 stycznia 2014 r., w sali kinowej w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, odbył się II Gminny Przegląd Jasełkowy. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją imprezy objął Włodzimierz Badurak - Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
Przegląd miał charakter konkursu, do ''rywalizacji'' przystąpili przedstawiciele sześciu szkół z gminy Pińczów. Uczniowie zaprezentowali własną interpretację historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Wszystkie przedstawienia wzbudziły wiele uśmiechu oraz pozytywnych emocji, wśród zgromadzonych osób. Artyści w podziękowaniu za swój występ, otrzymali gromkie brawa.
W tym roku przedstawienia jasełkowe oceniało jury w składzie: Alicja Trukszyn - główny instruktor ds. propagowania dziedzictwa kulturowego WDK Kielce, ksiądz dziekan Jan Staworzyński – proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, Rafał Mazurek – instruktor PSCK oraz Ewa Preisner – artysta malarz.


Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie, którzy przygotowali przedstawienie pt. "O co chodzi w Bożym Narodzeniu”. Uczniów do spektaklu przygotowała Elżbieta Włodno-Furman.
Natomiast wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Błogosławionego księdza Jana Pawłowskiego w Pińczowie, przygotowali przedstawienie pt."Dzisiaj w Betlejem”. Nad przygotowaniem tej ciekawej inscenizacji czuwała Aneta Walasek.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Pińczowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. "Jak to jest z tymi świętami". Opiekunem grupy był ksiądz Marcin Rej.
Przedstawiciele Gimnazjum Nr 1 w Pińczowie zaprezentowali spektakl pt. "Król, który napełnia miłością". Program przygotował ksiądz Krzysztof Patrzałek.
Wychowankowie ze szkoły prowadzonej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Złote Serce”, przygotowali jasełka pt. "Pieśni i obrzędy Jasełkowe". Opiekunem grupy była Ewelina Wojtasik.
Jako ostatni na scenie wystąpili uczniowie z Gimnazjum Nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie, w spektaklu pt. "Gdy Jezus znowu się rodzi…". Program artystyczny przygotowały: Agnieszka Pawłowska oraz Izabella Błyskun.
  Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs, pierwsze miejsce w kategorii
szkół podstawowych, zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w
Pińczowie. Natomiast drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie.
W
kategorii gimnazjów, pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum Nr 2
w Pińczowie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w
Pińczowie.
Wyróżnienia otrzymali: wychowankowie ze szkoły prowadzonej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Złote Serce” oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im.bł.ks.J.Pawłowskiego w Pińczowie. Każda ze szkół w nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz kosz słodyczy. Ponadto Włodzimierz Badurak - Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów ufundował wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Jasełek, darmowe wejściówki na pływalnię Delfinek. Zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorami II Gminnego Przeglądu Jasełek w Pińczowie było: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalne w Pińczowie.
/mb/
|
|
|