Zatrzymany włamywacz
2014-01-14 14:38:07

W niedzielę kieleccy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, którzy podejrzewani są o próbę włamania do mieszkania na Czarnowie. Nastolatków umieszczono w policyjnej izbie dziecka.


W niedzielny wieczór, kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do mieszkania na Czarnowie. Na miejscu zatrzymali dwóch 16-latków, podejrzewanych o usiłowanie włamania. Sprawcy zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ponieważ zostali spłoszeni przez świadków. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustali, że jeden z 16-latków ma na koncie jeszcze inne włamania do mieszkań. Do włamań dochodziło na przełomie roku, w kieleckich osiedlach min. na Podkarczówce i Czarnowie. Jeden z nastolatków wstępnie przyznał się do ich popełnienia. Sprawa jest rozwojowa.

O dalszym jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Apelujemy o zwracanie uwagi na obce osoby w pobliżu domów, mieszkań sąsiadów, zwłaszcza osób starszych oraz jeśli wiemy, że są one pozostawione przez sąsiadów których aktualnie nie ma w domu. Jeśli zauważymy taką osobę, która wzbudzi nasze podejrzenia, dzwońmy na numer alarmowy Policji – 997 lub 112.

Nośmy klucze od mieszkania w takim miejscu schowane, aby nie kusiły potencjalnych włamywaczy.

Zwracajmy uwagę przed wpuszczeniem do mieszkania osoby, która informuje o awarii, sprawdźmy u administratora, czy kierował do mieszkania pracowników w celu usunięcia usterki lub wykonania innych czynności.

Opr. MR
źródło: KMP w Kielach

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15844