Jędrzejowscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek". Wzmożone kontrole mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa.
W czwartkowy poranek jędrzejowscy stróże prawa sprawdzali trzeźwość kierujących. W ciągu kilku godzin funkcjonariusze przebadali 637 kierowców. Niestety jeden z nich okazał się być pod wpływem alkoholu. Czeka go odpowiedzialność karna za swój czyn ale również utrata prawo jazdy. Jazda z „promilami’ to nadal częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu duża liczba kierowców decyduje się na jazdę na „podwójnym gazie”. Przestrzegamy zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim postępowaniem. Akcje świętokrzyskich policjantów będą powtarzane a ich celem będzie bezwzględna eliminacja nietrzeźwych kierowców, których nieodpowiedzialne zachowanie stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Jędrzejów