29 grudnia 2013 r. dyżurny staszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na klatce schodowej w jednym z bloków w Sichowie Dużym, leży mężczyzna. Natychmiastowa i właściwa reakcja funkcjonariuszy, uratowała życie nieprzytomnemu 50-latkowi.
Do zdarzenia doszło wczoraj. Dyżurny staszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na klatce schodowej w jednym z bloków w Sichowie Dużym. Na miejsce natychmiast wysłał patrol. Interweniujący funkcjonariusze staszowskiej drogówki, stwierdzili brak widocznych funkcji życiowych, brak tętna i oddechu. Przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.
Przez ponad kwadrans, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Dalsze czynności reanimacyjne przejęli ratownicy medyczni. Dopiero po ponad trzydziestu minutach udało się przywrócić akcję serca i oddech. Jak się okazało, błyskawiczna i właściwa reakcja funkcjonariuszy uratowała życie 50-letniemu mężczyźnie
Źródło: KPP Staszów