Jasełka w wykonaniu "wesołych przedszkolaków" 2014-01-02 10:38:42
Wspaniałe jasełkowe przedstawienie przygotowały przedszkolaki z Wesołego Przedszkola w Kołaczkowicach. Przebrane w kolorowe stroje: Marii, Józefa, królów, pastuszków i aniołów, a nawet diabła zachwyciły rodziców, babcie i dziadków.
Dzieci przedstawiły inscenizację jasełkową o powitaniu narodzonego dzieciątka Jezus. Zaśpiewały wiele kolęd i pastorałek również wspólnie z rodzicami.
Zaproszeni goście: Barbara Szostak - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju, Anna Jaguś - asystentka koordynatora projektu oraz Jerzy Radziwolski - dyrektor Zespołu Obsługi Przedszkoli i Szkół w Busku-Zdroju - jednostki realizującej projekt byli pod wrażeniem umiejętności pamięciowego opanowania przez dzieci dużych partii tekstów oraz bardzo dobrej dykcji. „Wesołe przedszkolaki" przy dużym nakładzie pracy nauczycielek przedszkola oraz zaangażowaniu rodziców rozwijają się coraz bardziej.
Przedszkole w Kołaczkowicach funkcjonuje dzięki pozyskanemu przez Gminę Busko – Zdrój dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu „Wesołe Przedszkole" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie: 9.1. „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałanie: 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej". Źródło: www.busko.pl
|
|
|