Wczoraj kazimierscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach, zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o kradzież kosmetyków z jednego ze sklepów w gminie Skalbmierz.
Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 240 paczek papierosów różnych marek, blisko 30 kilogramów tytoniu oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. Wszystko bez polskich znaków akcyzy.
Dzięki współpracy kazimierskich kryminalnych i policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wczoraj zatrzymany został 37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest on podejrzewany o kradzież kosmetyków ze sklepu na terenie gminy Skalbmierz. Wartość strat oszacowano na kwotę około 700 złotych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci odzyskali i zabezpieczyli część skradzionych kosmetyków, 240 paczek papierosów różnych marek, blisko 30 kilogramów tytoniu a także alkohol niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty.


Za kradzież może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo karno-skarbowe, ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.
Opr. ŁR
Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej