Spotkanie Wigilijne w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach
2013-12-21 14:41:26

W dniu 17.12.2013r. w naszej Placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Ten wyjątkowy wieczór w naszej rodzimej tradycji należy do najbardziej uroczystych i taki też był w naszym domu. Pięknie przystrojone stoły, choinka, szopka i kolędy w tle wprowadzały w świąteczny nastrój oraz skłaniały do refleksji.


Podobnie jak w latach poprzednich dyrektor, wychowawcy oraz podopieczni zasiedli do wspólnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi.

wigilia_winiary5.jpg

wigilia_winiary1.jpg

Uroczystość rozpoczęła się jasełkami przygotowanymi przez podopiecznych Placówki. Wychowankowie wykonali tradycyjne i współczesne kolędy umilając zaproszonym gościom spotkanie. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.

wigilia_winiary2.jpg 

wigilia_winiary7.jpg 

Po występie artystycznym dyrektor Placówki Pan Piotr Zeljaś powitał wszystkich zebranych, dziękując za przybycie oraz podkreślając wyjątkowość tego spotkania. Następnie głos zabrał  Pan  Jerzy Kolarz – Starosta Buski, który złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia obecnym złożył również Pan Marian Czaja - pierwszy dyrektor Domu Dziecka w Winiarach.

wigilia_winiary3.jpg 

Po zakończeniu przemówień okolicznościowych, Pan Adam Gadawski i Pani Teresa Leszczyńska przekazali na ręce dyrektora Placówki betlejemskie światełko, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.

Jak co roku, mogliśmy również  liczyć mądre i ciepłe słowa ks. Marka Małczęcia. Ksiądz Dziekan w swoim wystąpieniu skłaniał zebranych do osobistej refleksji nad sobą, nad duchowym przeżywaniem tego wyjątkowego czasu, jakim jest Boże Narodzenie.  

wigilia_winiary4.jpg 

Następnie  wspólnie odmówiono modlitwę, zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia, po czym gospodarze i goście zasiedli do wspólnego posiłku przy pięknie przystrojonych na tę okoliczność stołach. W tle wybrzmiewały świąteczne kolędy.  

wigilia_winiary6.jpg

wigilia_winiary8.jpg

W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: ks. dziekan Marek Małczęć -
Proboszcz Parafii Stary Korczyn, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Paweł
Zagaja – Wójt Gminy Nowy Korczyn, Wiesław Marzec i Grzegorz Lasak –
Radni Powiatu Buskiego, Sławomir Dalach i Ireneusz Augustowski –
przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Aneta Chwalik –
przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju,
Krystian Jarubas – V-ce Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Busku –
Zdroju, Wojciech Legawiec - Prezes Zarządu "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A,
Marcin Nurek i Łukasz Palmowski – Dyrektorzy "Uzdrowiska Busko-Zdrój"
S.A., Grzegorz Solarz - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Busku
– Zdroju, Barbara Karnawalska - Dyrektor Zespołu Szkół w Nowy
Korczynie, Bożena Kruk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie,
Bogumiła Zawada – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Korczynie,
Alicja Wesołowska – Kierownik Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie, Adam
Gadawski - Komendant Hufca ZHP w Busku – Zdroju, Teresa Leszczyńska –
Instruktor ZHP Busko – Zdrój, Jerzy Wilk – Gminny Ośrodek Kultury w
Nowym Korczynie, sponsorzy i przyjaciele Placówki m. in. Karol Kliś,
Bożena Korczak, Bogusława Majcherczak, Barbara Lis, Agata i Zdzisław
Adamczykowie, Zofia Woś, Danuta Skórska, przedstawiciele Polskich
Składów Budowlanych oraz emerytowani pracownicy Placówki m.in. Marian
Czaja, Halina i Janusz Zielińscy oraz Zofia i Marek Sieja. 

Korzystając z okazji dyrektor oraz pracownicy i wychowankowie  Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach  pragną  złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący czas – wyjątkowych Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie  marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

/Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Winiarach/










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15708