W dniu 17.12.2013r. w naszej Placówce odbyło się spotkanie wigilijne. Ten wyjątkowy wieczór w naszej rodzimej tradycji należy do najbardziej uroczystych i taki też był w naszym domu. Pięknie przystrojone stoły, choinka, szopka i kolędy w tle wprowadzały w świąteczny nastrój oraz skłaniały do refleksji.
Podobnie jak w latach poprzednich dyrektor, wychowawcy oraz podopieczni zasiedli do wspólnej wieczerzy wraz z zaproszonymi gośćmi.

Uroczystość rozpoczęła się jasełkami przygotowanymi przez podopiecznych Placówki. Wychowankowie wykonali tradycyjne i współczesne kolędy umilając zaproszonym gościom spotkanie. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.
Po występie artystycznym dyrektor Placówki Pan Piotr Zeljaś powitał wszystkich zebranych, dziękując za przybycie oraz podkreślając wyjątkowość tego spotkania. Następnie głos zabrał Pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski, który złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia obecnym złożył również Pan Marian Czaja - pierwszy dyrektor Domu Dziecka w Winiarach.
Po zakończeniu przemówień okolicznościowych, Pan Adam Gadawski i Pani Teresa Leszczyńska przekazali na ręce dyrektora Placówki betlejemskie światełko, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.
Jak co roku, mogliśmy również liczyć mądre i ciepłe słowa ks. Marka Małczęcia. Ksiądz Dziekan w swoim wystąpieniu skłaniał zebranych do osobistej refleksji nad sobą, nad duchowym przeżywaniem tego wyjątkowego czasu, jakim jest Boże Narodzenie.
Następnie wspólnie odmówiono modlitwę, zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia, po czym gospodarze i goście zasiedli do wspólnego posiłku przy pięknie przystrojonych na tę okoliczność stołach. W tle wybrzmiewały świąteczne kolędy.


W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: ks. dziekan Marek Małczęć -
Proboszcz Parafii Stary Korczyn, Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Paweł
Zagaja – Wójt Gminy Nowy Korczyn, Wiesław Marzec i Grzegorz Lasak –
Radni Powiatu Buskiego, Sławomir Dalach i Ireneusz Augustowski –
przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Aneta Chwalik –
przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju,
Krystian Jarubas – V-ce Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Busku –
Zdroju, Wojciech Legawiec - Prezes Zarządu "Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A,
Marcin Nurek i Łukasz Palmowski – Dyrektorzy "Uzdrowiska Busko-Zdrój"
S.A., Grzegorz Solarz - Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Busku
– Zdroju, Barbara Karnawalska - Dyrektor Zespołu Szkół w Nowy
Korczynie, Bożena Kruk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie,
Bogumiła Zawada – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Korczynie,
Alicja Wesołowska – Kierownik Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie, Adam
Gadawski - Komendant Hufca ZHP w Busku – Zdroju, Teresa Leszczyńska –
Instruktor ZHP Busko – Zdrój, Jerzy Wilk – Gminny Ośrodek Kultury w
Nowym Korczynie, sponsorzy i przyjaciele Placówki m. in. Karol Kliś,
Bożena Korczak, Bogusława Majcherczak, Barbara Lis, Agata i Zdzisław
Adamczykowie, Zofia Woś, Danuta Skórska, przedstawiciele Polskich
Składów Budowlanych oraz emerytowani pracownicy Placówki m.in. Marian
Czaja, Halina i Janusz Zielińscy oraz Zofia i Marek Sieja.
Korzystając z okazji dyrektor oraz pracownicy i wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach pragną złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący czas – wyjątkowych Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
/Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Winiarach/