Busko: Sanepid w nowej odsłonie
2013-12-26 12:40:35

Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju zakończona! Obiekt zyskał nowy, estetyczny wygląd.


I etap - Termomodernizacja budynku

Zakres prac obejmował wiele aspektów, m.in.: izolację przeciwwilgociową ścian piwnic, wraz z ich dociepleniem, docieplenie ścian budynku - wełną mineralną, remont dachu i kominów. Wymieniono drzwi i okna.- poinformował nas Krzysztof Socha - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.

Wewnątrz budynku zostały wymienione wszystkie grzejniki oraz usprawniono wentylację poprzez zastosowanie nawiewników okiennych.
 

 

 sanepid_busko.jpg

sanepid_busko1.jpg 

sanepid_busko2.jpg 

 

II etap modernizacji Sanepidu - teren wokół budynku

"Po
przetargu na termomodernizację budynku pozostała pewna kwota
oszczędności. Uzyskaliśmy zgodę na wykorzystanie pieniędzy na roboty
zewnętrzne - wokół budynku." - mówił Krzysztof Socha.

W drugim etapie zmodernizowano podjazd dla niepełnosprawnych, wyremontowano budynek gospodarczy, wykonano remont nawierzchni parkingu oraz wymieniono ogrodzenie. 

sanepid_busko5.jpg 

 sanepid_busko3.jpg

 

Wcześniej, wewnątrz budynku Stacji wykonano pewne elementy
modernizacji w tym, m.in. wyremontowano - ciągi komunikacyjne, część
pomieszczeń biurowych, sanitariaty oraz został przeprowadzony remont w
pomieszczeniach laboratorium.

17 grudnia 2013 roku zostały zakończone prace remontowe budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.

sanepid_busko4.jpg
Krzysztof Socha - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej


Całkowity koszt modernizacji budynku wyniósł 842 tys. zł. Środki na remont pochodziły z budżetu inwestycyjnego wojewody świętokrzyskiego.

Nowo wyremontowany budynek zyskał nie tylko estetyczny wygląd, ale również dzięki
termomodernizacji znacznie zmniejszą się koszty użytkowania obiektu.

/Milena/

 
























https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15706