Termomodernizacja budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju zakończona! Obiekt zyskał nowy, estetyczny wygląd.
I etap - Termomodernizacja budynku
Zakres prac obejmował wiele aspektów, m.in.: izolację przeciwwilgociową ścian piwnic, wraz z ich dociepleniem, docieplenie ścian budynku - wełną mineralną, remont dachu i kominów. Wymieniono drzwi i okna.- poinformował nas Krzysztof Socha - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.
Wewnątrz budynku zostały wymienione wszystkie grzejniki oraz usprawniono wentylację poprzez zastosowanie nawiewników okiennych.

II etap modernizacji Sanepidu - teren wokół budynku
"Po
przetargu na termomodernizację budynku pozostała pewna kwota
oszczędności. Uzyskaliśmy zgodę na wykorzystanie pieniędzy na roboty
zewnętrzne - wokół budynku." - mówił Krzysztof Socha.
W drugim etapie zmodernizowano podjazd dla niepełnosprawnych, wyremontowano budynek gospodarczy, wykonano remont nawierzchni parkingu oraz wymieniono ogrodzenie.

Wcześniej, wewnątrz budynku Stacji wykonano pewne elementy
modernizacji w tym, m.in. wyremontowano - ciągi komunikacyjne, część
pomieszczeń biurowych, sanitariaty oraz został przeprowadzony remont w
pomieszczeniach laboratorium.
17 grudnia 2013 roku zostały zakończone prace remontowe budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju.

Krzysztof Socha - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
Całkowity koszt modernizacji budynku wyniósł 842 tys. zł. Środki na remont pochodziły z budżetu inwestycyjnego wojewody świętokrzyskiego.
Nowo wyremontowany budynek zyskał nie tylko estetyczny wygląd, ale również dzięki
termomodernizacji znacznie zmniejszą się koszty użytkowania obiektu.
/Milena/