Otwarte Mistrzostwa Polski - Kyokushin Karate
2013-12-18 11:16:59

14 grudnia 2013 roku w Mielcu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate w konkurencjach kumite dla juniorów i seniorów.


Do Turnieju zgłosiło się ponad 200 uczestników z 20 klubów sportowych z Polski. Busko-Zdrój reprezentowała 9 osobowa grupa zawodników, którzy startowali w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych.

Kumite juniorów zostało rozegrane w 25 kategoriach z podziałem na wiek i wagę (9 kategorii dla dziewcząt oraz 16 kategorii dla chłopców).

Na podium podczas turnieju stanęli:

  • Mateusz Sosiński zajął I miejsce (w kategorii do 9 lat).
  • Igor Nowak zajął I miejsce (w kategorii 10-11 lat).
  • Jakub Sztuk zajął I miejsce (w kategorii 12-13 lat).
  • Sebastian Nowak zajął III miejsce (w kategorii 12-13 lat, do 50 kg).
  • Dominik Kasza zajął III miejsce (w kategorii 12-13 lat, powyżej 50 kg).

Beta Prędka oraz Bernard Bartłomiej startowali w kategorii powyżej 18 lat (seniorach), jednak przegrali swoje walki z bardziej utytułowanymi zawodnikami. W zawodach również wzięli udział - Michał Lechowski i Hubert Gwóźdź.

Trenerem i opiekunem całej reprezentacji Buska-Zdroju, był wielokrotny Mistrz Polski -
Marek Prasek 3 Dan.

 konkurs_karate.jpg

Zapraszamy na treningi karate, które prowadzi Mistrz Polski
Marek Prasek. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17.30
w Szkole Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych! 

 












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15673