Trwa festiwal przedświątecznych życzeń i deklaracji życzliwości wobec wszystkich. Członkowie Szkolnego Koła PCK działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju postanowili pójść krok dalej. Zaapelowali o czyny, o dar krwi.
Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK dnia 12 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju zorganizowano akcję Honorowego Oddawania Krwi.
Już od rana w szkolnych korytarzach gęstniał tłumek uczniów z deklaracjami w ręku czekającymi na badania kwalifikacyjne. Pojawiły się też osoby z zewnątrz - to dawcy zawsze odpowiadający na wezwanie o pomoc. Jak zwykle w takich przypadkach, nie wszyscy zainteresowani mogli dokonać donacji - kogoś wykluczyła opryszczka, kogoś innego zbyt niska waga ciała.
Mimo to z pewnością możemy mówić, że był to „krwawy czwartek” w naszej szkole. Zebrano blisko 24 litry najcenniejszego leku, który może przyczynić się do ratowania życia i zdrowia wielu potrzebujących.
Organizatorzy pragną tą drogą serdecznie podziękować wszystkim dawcom, których postawa godna jest najwyższego uznania, a także personelowi Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielc za profesjonalizm, i – co równie istotne- za skuteczne łagodzenie obaw debiutantów.
Członkowie Szkolnego Koła PCK działającego przy naszej szkole wyrażają przekonanie, że podczas podobnych akcji w przyszłości będzie nas równie dużo. Największa jednak będzie satysfakcja płynąca ze świadomości, że mogliśmy pomóc komuś w potrzebie.