Tradycją Szkoły Podstawowej w Siesławicach jest 'Mikołajkowe czytanie dzieciom' w ramach ogólnopolskiej kampanii 'Cała Polska czyta dzieciom'. Bajki dla wychowanków placówki czytali niecodzienni goście.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek zaprezentowanych przez zaproszonych gości - Waldemara Sikorę - Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój , Jerzego Radziwolskiego -dyrektora ZOPiS, Paulinę Baran - leśnik Nadleśnictwa Nadnidziańskich
Parków Krajobrazowych, Zbigniewa Janickiego - przedstawiciela PGNiG w
Busku -Zdroju oraz przez Krzysztofa Majchra i Paulinę.
Organizatorami spotkania byli: Barbara
Guzińska - dyrektor SP w Siesławicach i lider akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Akcja pn. 'Mikołajkowe czytanie dzieciom', była najcenniejszym podarunkiem, jakim dorośli mogli obdarować dzieci.
W spotkaniu również wzięli udział - Bogdan Błaszczyk zastępca przewodniczącego Rady Gminy Busko- Zdrój, Wiesław Marzec - radny powiatowy , Czesława Paluch - sołtys Siesławic oraz Henryk Bonek- sołtys Chotelka - dobrzy Mikołajowie, którzy czuwają nad placówką nie tylko w Mikołaja, ale przez cały rok.


Na zakończenie dzieci podziękowały wszystkim gościom za udział w wydarzeniu - prezentując wiersze oraz piosenki. W zamian uczniowie otrzymali prezenty, które wręczył staruszek z siwą brodą.