'Mikołajkowe czytanie'
2013-12-13 16:47:27

Tradycją Szkoły Podstawowej w Siesławicach jest 'Mikołajkowe czytanie dzieciom' w ramach ogólnopolskiej kampanii 'Cała Polska czyta dzieciom'. Bajki dla wychowanków placówki czytali niecodzienni goście.


Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek zaprezentowanych przez zaproszonych gości - Waldemara Sikorę - Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój , Jerzego Radziwolskiego -dyrektora ZOPiS, Paulinę Baran - leśnik Nadleśnictwa Nadnidziańskich
Parków Krajobrazowych, Zbigniewa Janickiego - przedstawiciela PGNiG w
Busku -Zdroju oraz przez Krzysztofa Majchra i Paulinę.

Organizatorami spotkania byli: Barbara
Guzińska - dyrektor SP w Siesławicach i lider akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Akcja pn. 'Mikołajkowe czytanie dzieciom', była najcenniejszym podarunkiem, jakim dorośli mogli obdarować dzieci.

mikolajkowe_czytanie.JPG 

mikolajkowe_czytanie1.JPG 

mikolajkowe_czytanie2.JPG 

W spotkaniu również wzięli udział - Bogdan Błaszczyk zastępca przewodniczącego Rady Gminy Busko- Zdrój, Wiesław Marzec - radny powiatowy , Czesława Paluch - sołtys Siesławic oraz Henryk Bonek- sołtys Chotelka - dobrzy Mikołajowie, którzy czuwają nad placówką nie tylko w Mikołaja, ale przez cały rok.

mikolajkowe_czytanie5.JPG

mikolajkowe_czytanie3.JPG

mikolajkowe_czytanie4.JPG 

Na zakończenie dzieci podziękowały wszystkim gościom za udział w wydarzeniu - prezentując wiersze oraz piosenki. W zamian uczniowie otrzymali prezenty, które wręczył staruszek z siwą brodą.

 














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15648