Spotkanie wigilijno-opłatkowe dla Kombatantów z Powiatu Buskiego
2013-12-10 15:12:57

10 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Busku-Zdroju, która jest organem opiniodawczo-doradczym Starosty w sprawach Kombatantów.


Spotkanie wigilijno-opłatkowe środowisk kombatanckich rozpoczął dyrektor szkoły - Andrzej Bilewski, który oficjalnie powitał wszystkich zgromadzonych.

kombatanci_spotkanie_wigilijne9.jpg 

Przedstawiciel Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wręczył dwa medale za zasługi dla Związku Kombatantów. Odznaczeni zostali: Wójt gminy Solec-Zdrój - Adam Pałys oraz Janina Patrzałek - skarbnik i opiekun kombatantów w gminie Solec-Zdrój. Medale Ministra Obrony za zasługi dla Obronności Kraju otrzymali Ryszard Zych oraz Adam Pałys.

 komatanci_spotkanie_wigilijne2.jpg

 komatanci_spotkanie_wigilijne8.jpg 

W uroczystości wzięli udział Starosta Buski - Jerzy Kolarz oraz zaproszeni kombatanci z całego Powiatu Buskiego: członkowie Światowego Związku Armii Krajowej -Koło w Busku-Zdroju, przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich - Koło w Busku-Zdroju, Stopnicy, Gnojnie oraz Związku
Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych -
Koło w Busku-Zdroju, Pacanowie, Nowym Korczynie, Tuczępach i Wiślicy.

komatanci_spotkanie_wigilijne7.jpg

W części artystycznej zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół
Ponadgimnazjalnych, z przedstawieniem pt. "Spotkanie z
Pieśnią i Poezją Patriotyczną". Organizatorami widowiska były:  Wioletta Czupryna-Kopeć, Aneta Wójcikiewicz oraz Mirosława Gajda. 

 komatanci_spotkanie_wigilijne6.jpg

Spotkanie świąteczne Kombatantów zakończyło się symbolicznym łamaniem opłatka i składaniem wzajemnych życzeń.


 /Milena/

 











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15606