IV Turniej Kung-Fu Dzieci i Młodzieży
2013-12-09 13:54:26

IV edycja turnieju Kung-Fu dzieci i młodzieży odbyła się 4 i 8 grudnia 2013 r. na Sali Buskiego Samorządowego Gimnazjum w Busku Zdroju. Honorowy patronat nad zawodami przejął Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.


Organizatorem był Buski Klub Kung-FU Yantai. Zawody zgromadziły ok. 30 młodych zawodników od 8 do 13 lat. (z Kostery, Przededworza, Chmielnika, Opatowca, Nowego Korczyna, Kielc i oczywiście Buska Zdroju). 4 grudnia 2013 r. odbyła się pierwsza część zawodów najmłodszych i początkujących zawodników.

 turniej_kung_fu.jpg

turniej_kung_fu1.jpg 

Bezdyskusyjnie zwyciężył Maksym Władny II miejsce zdobył Iwo Krajewski, zaś III miejsce ex aequo  uzyskali Natalia Polniak i Maks Szydłowski na szczególnie wyróżnienie zasługuje 4-letni Wit Kłuskiewicz. 8 grudnia 2013 r. od godziny 13 30 do 18, odbyła się druga część zawodów która zgromadziła  średnio zaawansowaną grupę ćwiczących („ młodych wojowników’’). I miejsce po wyrównanej rywalizacji zajął Konrad Gołuzd (9 lat) II miejsce Franciszek Stefański(9 lat) III miejsce wywalczył Wiktor Łukasik(8 lat).

turniej_kung_fu2.jpg 

turniej_kung_fu3.jpg

Chciałem bardzo podziękować moim starszym uczniom: Agacie Bezak, Przemkowi Bezak, Tomaszowi Roszkowskiemu, Markowi Baran, Łukaszowi Ziółek, Mateuszowi Dziadek, Konradowi Dziadek za pomoc w organizacji zawodów. Fajnie że jesteście!!!… i że pamiętacie że istniejemy 10 lat!  (DZIĘKUJE ZA PAMIĄTKOWY TORT…)

turniej_kung_fu4.jpg

Gratuluję wszystkim moim zawodnikom bardzo udanego startu. Jeszcze wiele wylanego potu przed wami… – tak skomentował występ swoich uczniów shifu, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Andrzej Cupryjak – Socha. Szczególnie chciałbym podziękować rodzicom oraz panu dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum panu Andrzejowi Skuberze, bez was nic by się nie udało. Dziękuję .. i dziękujemy…





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15594