Projekt Edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma” w I LO!
2013-12-06 09:32:07

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 120 krajach, w tym także w Polsce. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.


Celem ŚTP jest  wspieranie  inicjatyw i promowanie przedsiębiorczych  postaw wśród młodych ludzi.
 
Projekt „Otwarta firma” to wspaniała okazja do promocji przedsiębiorstw oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Dla szkół to możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

„Biznes przy tablicy” jako  W tym roku spotkania, które zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, odbywały się pod hasłem „Biznes przy tablicy. Pojawił się temat poradnictwa zawodowego, projektowania i finansowania działalności gospodarczej, a także bardzo skomplikowane kwestie, jak partnerstwo publiczno-prywatne jako forma współfinansowania inwestycji lokalnych.  W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy naszym Gościom za gotowość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

 lo_przedsiebiorczosc001.jpg

Jak skutecznie wykorzystywać w pracy zawodowej swój potencjał przekonywały Joanna Korepta i Edyta Kumor-Głuchowska z Powiatowego  Urzędu Pracy w Busku-Zdroju.

lo_przedsiebiorczosc002.jpg

O tym jak dbać o klienta, jak promować firmę i dobrze rozliczać finanse opowiadały Jolanta Kreft i  Monika Nowak z Zakładu Optycznego Anny Gorzelak-Waligóry.

lo_przedsiebiorczosc003.jpg 

Jak połączyć pasję i hobby z zarabianiem pieniędzy, o tym opowiadał Przemek Grzesiak, absolwent I LO.

lo_przedsiebiorczosc004.jpg 

Partnerstwo publiczno- prywatne  to świetny sposób na sfinansowanie niezbędnych, lokalnych inwestycji- przekonywali uczniów Jerzy Służalski – Sekretarz  Powiatu Buskiego oraz Mariusz Musiał  Powiatowy Rzecznik Konsumenta.

 

Koordynatorzy: Małgorzata Grabska, Agata Iwan


 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15534