Roksana Siekierska, Damian Wereszczak, oboje z UKS Żaczek Połaniec, oraz Damian Dryja z UKS Miłek Chotel Czerwony zdobywcami tytułu Najlepszego Zawodnika Ligi Młodzieżowej 2013. Natomiast najlepszą drużyną VII edycji została ekipa UKS Miłek Chotel Czerwony.
Rozgrywki Ligi Młodzieżowej Województwa Świętokrzyskiego dobiegły końca. Tradycyjnie przed rozpoczęciem gier zostało dokonane krótkie podsumowanie, w którym wzięli udział Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski i Kierownik Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wnętrzak. Obaj panowie zwrócili uwagę na fakt, że jest to kolejny sezon w którym rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem. Spora w tym zasługa opiekunów szkolnych sekcji bilardowych, dzięki którym młodzież może w nich brać udział oraz rozwijać swoje pasje sportowe. Na zakończenie części oficjalnej Prezes PZBil przekazał na ręce Pana Leszka Wnętrzaka pamiątkową statuetkę dla Urzędu Marszałkowskiego za okazaną pomoc przy organizacji rozgrywek.
W turnieju finałowym bardzo dobrze zaprezentowali się liderzy klasyfikacji indywidualnych. Wśród dziewcząt czwarty raz w tym sezonie triumfowała Roksana Siekierska z UKS Żaczek Połaniec. Miejsce drugie zajęła Margarita Nowakowska (Gimnazjum Bodzentyn). Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z UKS Przyłogi, Ola Dulewicz i Ola Dzięcioł. W grupie juniorów również po raz czwarty zwyciężył w tym sezonie Damian Wereszczak, który w finale pokonał Mateusza Witkowskiego z Przyłóg. Podium uzupełnili, Sebastian Sobierajski (UKS Żaczek Połaniec) i Hubert Zielonka (UKS Przyłogi). Natomiast w grupie pupili wygrał Damian Dryja (Gimnazjum w Wiślicy). W finale pokonał syna prezesa PZBIL Karola Kędzierskiego (Nosan Galeria Echo Kielce). Trzecie miejsce zajęli, Paweł Kos (UKS Przyłogi) i Dawid Kuźniakowski (Zespół Szkolno Przedszkolny w Wiślicy).
Klasyfikację drużynową wygrał zespół z Miłka Chotel Czerwony (126 pkt.). Miejsce drugie zajęła ekipa UKS Żaczek Połaniec (125 pkt.). Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana drużyna UKS Przyłogi (111 pkt.). Najlepsi zawodnicy poza pucharami otrzymali nagrody rzeczowe. Łącznie wyróżniono blisko pięćdziesięciu zawodników. Był to kolejny udany sezon. W sześciu turniejach wzięło udział blisko stu dwudziestu zawodników z trzynastu klubów naszego województwa.