Łukasz walczy z rakiem i o godziwe życie rodziny 2013-11-26 15:48:16
Jeszcze kilka miesięcy temu myślał tylko o tym, by zebrać pieniądze na protezę nogi i wrócić do normalnego życia. Teraz musi zbierać siły do kolejnej bitwy z nowotworem. 23-letni Łukasz Wertka po amputacji lewej nogi był pewny, że pokonał raka. Choroba wróciła, a wraz z nią olbrzymie problemy finansowe.
Ma 23 lata. Patrząc na jego uśmiech nikt nie domyśliłby się jak wiele już w życiu przeszedł. Jak wiele walk stoczył. O życie, zdrowie i normalność.
Utrata lewej nogi to cena jaką musiał zapłacić za wygranie walki z rakiem. Gdy okazało się, że nowotwór złośliwy kości udowej to już przeszłość, rozpoczął kolejną bitwę. O powrót do normalnego życia. By utrzymać żonę i syna chciał wrócić do pracy. Potrzebował protezy. Siłę do walki o zebranie blisko 100 tys. zł czerpał od najbliższych.
Cieszył się zaledwie kilka miesięcy. Pod koniec wakacji Łukasz znów źle się poczuł. Miał duszności, był ciągle zmęczony. Diagnoza po raz kolejny okazała się szokiem. Choroba wróciła. Tym razem jednak uderzyła zdecydowanie mocniej. Przerzuty pojawiły się w płucach, kręgosłupie i w tkance mięśniowej uda.
Do strachu o własne życie doszedł strach o żonę i niespełna rocznego syna. Rodzina nie ma z czego żyć. Gdy ze względu na spóźniony o kilka dni wniosek Łukaszowi odmówiono prawa do renty, zostało im zaledwie 150 zł zasiłku.
Chory przestał już nawet myśleć o zbieraniu na protezę. Teraz potrzebuje pieniędzy na leczenie i zapewnienie swoim najbliższym godziwego życia. Pomóc może każdy –wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe. Łukasz walczy o siebie i swoją rodzinę. Walczy też o uśmiech. Więcej informacji na stronie www.blekitnypromyknadziei.pl .
Aby pomóc Łukaszowi można dokonywać dobrowolnych wpłat na konto: Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei" ul. Armii Krajowej 9; 28-300 Jędrzejów Bank Spółdzielczy w Kielcach Oddział w Jędrzejowie 09 8493 0004 0210 0072 0070 0001 Z dopiskiem: Na pomoc, zakup protezy dla Łukasza