26 listopada 2013r. o godzinie 11:00, w Sali Narad im. mjr Jana Piwnika "Ponurego" Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród 19 funkcjonariuszy, którzy złożyli ślubowanie było 5 kobiet. W tym roku szeregi świętokrzyskiej Policji zasili łącznie 196 funkcjonariuszy.
Uroczyste ślubowanie na sztandar odbyło się w obecności Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Szymczyka. W uroczystości wzięli udział m.in.: Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach, a także komendanci powiatowi, naczelnicy wydziałów, policyjny kapelan oraz rodziny nowo przyjętych funkcjonariuszy.
Po uroczystym ślubowaniu policjanci, odbędą kilkumiesięczne szkolenie. Później w ramach adaptacji zawodowej będą pełnić służbę w oddziałach prewencji. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych nowi funkcjonariusze zasilą szeregi macierzystych jednostek garnizonu świętokrzyskiego. Będą służyć m.in. w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Kielcach, w komendzie powiatowej w Końskich, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu, Starachowicach.
Źródło: KWP Kielce