Wczoraj, buscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Kostkach Dużych. Podczas wywiadówki, przeprowadzili pogadankę edukacją z rodzicami. Poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem i zachowaniem uczniów w czasie zajęć lekcyjnych jak również w czasie wolnym.

W związku z trwającym „rokiem pieszego”, wskazywano na potrzebę
noszenie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci i młodzież, ale
także przez dorosłych. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć
Nas z odległości 150 metrów, bez elementów odblaskowych kierowca widzi
pieszego z odległości 20-30 metrów – wtedy może być już za późno na
jakąkolwiek reakcję. Omówiono również, najczęstsze przyczyny wypadków z
udziałem pieszych.
Opr. TP
Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/