Spotkanie dzielnicowych z rodzicami uczniów
2013-11-22 13:23:59

Dzielnicowi z Buska-Zdroju, w czasie wywiadówki spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych. Powodem spotkania było przeprowadzenie pogadanki profilaktycznej.


Wczoraj, buscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Kostkach Dużych. Podczas wywiadówki, przeprowadzili pogadankę edukacją z rodzicami. Poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem i zachowaniem uczniów w czasie zajęć lekcyjnych jak również w czasie wolnym.

policja_spotkanie_z_rodzicami002_1.jpg

 

policja_spotkanie_z_rodzicami001.jpg 

 

W związku z trwającym „rokiem pieszego”, wskazywano na potrzebę
noszenie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci i młodzież, ale
także przez dorosłych. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć
Nas z odległości 150 metrów, bez elementów odblaskowych kierowca widzi
pieszego z odległości 20-30 metrów – wtedy może być już za późno na
jakąkolwiek reakcję. Omówiono również, najczęstsze przyczyny wypadków z
udziałem pieszych.

Opr. TP

Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15430