Program Salon Kreatywnych Szkół i Placówek
2013-11-18 14:55:56

Od 11 listopada 2013 roku członkiem Salonu Kreatywnych Szkół zostało Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie.


Salon Kreatywnych Szkół i Placówek tworzą dyrektorzy szkół/placówek, w
których przeprowadzono ewaluację zewnętrzną pod warunkiem, że:

  • W
    wyniku ewaluacji problemowej w ramach jednego badanego obszaru
    uzyskano, co najmniej dwukrotnie bardzo wysoki (A) poziom spełnienia
    wymagań określonych rozporządzeniem MEN z dnia 7 października 2009 r. w
    sprawie nadzoru pedagogicznego.
  • W przypadku ewaluacji całościowej w pozostałych badanych obszarach nie można uzyskać poziomu E.

Idea powołania przy Kuratorium Oświaty w Kielcach Salonu Kreatywnych Szkół i Placówek (SKSiP, zwany Salonem ) zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę realizacji zadań wynikających z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz.U. z 2009 r. Nr 168, poz.1324), które nakłada na organ sprawujący nadzór pedagogiczny zadania w zakresie wspomagania pracy szkół i placówek.

Dodatkową motywacją do stworzenia nowej formy wspierania były prośby dyrektorów, zwracających się do Kuratorium z pytaniami i problemami z zakresu organizacji pracy szkół/placówek, przygotowania ich do ewaluacji zewnętrznej, czy uzyskania podpowiedzi w kwestii sprawdzonych sposobów, metod i form pracy przyczyniających się w wymierny sposób do podniesienia efektów edukacyjnych.

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15393