Dnia 8 listopada w Pińczowie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych. Zaproszeni goście, soliści z chóru szkolnego oraz zespołu gitarowego zaprezentowali się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Licznie przybyłych gości na koncert powitała dyrektorka szkoły pani Ewa Bugaj.
Uczniowie szkoły pokrótce przedstawili historię Święta Niepodległości. W podniosłej atmosferze, rozbrzmiewały znane wszystkim pieśni patriotyczne, m.in. Warszawianka, Rota, O mój rozmarynie, Przybyli ułani pod okienko, My pierwsza brygada, oraz te nieco młodsze, takie jak np. Deszcz jesienny.
Występy młodzieży zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zarówno
nauczyciele Szkoły Muzycznej jak i młodzież włożyła ogrom pracy w
przygotowania do koncertu, który przede wszystkim niesie niewątpliwe
korzyści dydaktyczne, jak i również cieszy się dużym zainteresowaniem
wśród mieszkańców Pińczowa.