22 listopada 2013r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja poświęcona problematyce żywności modyfikowanej genetycznie.
Podczas konferencji wygłoszono dwa wykłady na temat żywności modyfikowanej genetycznie. Pierwszy wykład pt. "GMO - szanse i zagrożenia" wygłosił profesor doktor habilitowany inżynier Józef Bieniek, drugi pt. "GMO - a rolnictwo na świecie" wygłosił profesor doktor habilitowany inżynier Czesław Nowak. Obaj prelegenci są pracownikami naukowymi Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Patronat honorowy nad konferencją obieli: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Starosta Buski Jerzy Kolarz, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Forum Młodych Ludowców Paweł Gratka.
Zobacz video relację: Wykład "GMO - szanse i zagrożenia" wygłosił prof. dr hab. inż. Józef Bieniek
Kliknij i oglądaj
Zobacz video relację: Wykład pt. "GMO - a rolnictwo na świecie" wygłosił prof. dr hab. inż. Czesław Nowak.
Kliknij i oglądaj