Otwarcie czarnego szlaku pieszego Busko-Zimne Wody-Zbrodzice
2013-11-06 13:22:11

Zapraszamy na przejście turystycznym szlakiem pieszym PTTK znakowanym kolorem czarnym Busko węzeł - Zimne Wody - Łagiewniki - Zbrodzice Gwoździówka - Zbrodzice Winnica. Długość szlaku 5,5 km. Zbiórka uczestników: 16 listopada 2013 r. (SOBOTA), Busko, ul. Poprzeczna, słup z drogowskazami szlaków, godz. 11.00.

Po dojściu do Zbrodzic wszystkich (pełnoletnich) uczestników przejścia pieszego jedyna na Ponidziu Winnica Zbrodzice zaprasza na degustację białych i czerwonych win Regent tam wyrabianych.

Łącznie długość przejścia: 11 km. Powrót ok. godz. 17.00.

Prosimy o zgłoszenie udziału pod nr tel. 539-004-639 lub mailowo: pttkbusko@gmail.com

Udział bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie

 

 


 Pieszy szlak turystyczny PTTK znakowany kolorem czarnym Busko Węzeł -  projektowany rezerwat "Zimne Wody" - Łagiewniki - Zbrodzice został zaprojektowany, wytyczony i wyznakowany przez znakarzy szlaków z Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Busku-Zdroju.  Szlak został zarejestrowany w Centralnej Ewidencji Szlaków Turystycznych i został nadany mu numer oraz kod SW-7524-s. Ma długość 5500 m. Prócz doprowadzenia turystów pieszych do projektowanego rezerwatu "Zimne Wody" pełni funkcję szlaku łącznikowego do szlaku zielonego tzw. okrężnego Grochowiska -Wiślica. Wyznakowanie szlaku czarnego było jednym z etapów prac buskiego PTTK w ramach projektu p.n. "Buski Węzeł Szlaków Pieszych".

Opracowanie szlaku i prace znakarskie zostały w całości sfinansowane ze środków PTTK, ale głównie w oparciu o pracę społeczną znakarzy.

Grupa Znakarska SW-7 O/PTTK Busko

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15332