Wyjątkową lekkomyślnością i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 21-letni kierowca Fiata Cinquecento. Mężczyzna zaparkował pojazd na jezdni, blokując tym samym ruch innych samochodów na drodze. Niefrasobliwy kierowca został ukarany mandatem karnym.
Do zdarzenia doszło 2 listopada na Al. Solidarności w Kielcach. Policjanci w
trakcie służby zauważyli tworzący się korek na jednej z większy ulic
miasta. Szybko okazało się, że na jednym pasie ruchu, ktoś
„zaparkował” Fiata Cinquecento. Zdziwienie, ale i
zdenerwowanie kierowców przejeżdżających obok, było dość duże. W
samochodzie nie było kierowcy.
Stróże prawa przygotowywali się już do
odholowania pojazdu, kiedy to na miejscu zjawił się jego kierowca. Okazał
się nim 21- letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, dostawca pizzy.
Mężczyzna był trzeźwy. Wyjawił policjantom, że gdy jechał do kolejnego
klienta zabrakło mu benzyny i samochód stanął. Nie potrafił jednak
wytłumaczyć, dlaczego nie zepchnął pojazdu z jezdni. Policjanci nałożyli
mandat karny na kierowcę, a na jego konto został doliczony 1 punkt karny.
Opr. KT
Źródło: KMP w Kielcach