Nakrętki na pompę dla Łukasza
2013-12-28 11:59:27

Czternastoletni Łukasz z Galowa, uczeń Gimnazjum w Podgajach, jest chory na cukrzycę typu 1. Do normalnego życia potrzebuje pompy insulinowej, która kosztuje 14 tysięcy złotych. Pieniądze można uzyskać, zbierając 14 ton plastikowych nakrętek.


Łukasz o chorobie dowiedział się rok temu. Bez pomocy bliskich mu osób nie poradziłby sobie w normalnym, codziennym życiu. Chłopak posiada pompę insulinową, ale nie jest ona odpowiednia dla młodego człowieka, który musi mierzyć poziom cukru nawet kilka razy dziennie.

Dlatego też bliscy Łukasza chcą zakupić nowy sprzęt, który w połączeniu z nadajnikiem i sensorem w aktywny sposób pomaga w utrzymaniu cukrów na stabilnym poziomie przez całą dobę. Pompa jest wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko wystąpienia ciężkiej hipoglikemii.

lukasz_nakretki_pompa1.jpg
 


Niestety, nowoczesna pompa insulinowa kosztuje 14 tys. złotych, co przekłada się na 14 ton plastikowych nakrętek - 1kg nakrętek to złotówka. Łukasz nie jest w stanie zebrać tak ogromnej ilości nakrętek, dlatego prosi wszystkie życzliwe osoby o pomoc. Wystarczy plastikowe nakrętki wrzucać nie do kosza, a odkładać dla Łukasza.

Nakrętki można pozostawiać w sklepach Biedronka w Busku-Zdroju oraz MOPS Busko-Zdrój, lub bezpośrednio w miejscowości Galów 25, Busko.

Konto: Komitetu Społecznego na rzecz Łukasza Banasika, 28-100 Busko-Zdrój, Galów 25
Numer: 22 8517 0007 0011 0198 7474 0001 w PLN


Wszyscy możemy pomóc Łukaszowi i sprawić, by cieszył się normalnym życiem, jak jego rówieśnicy.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 880 647 196.

 










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15267