Amatorzy cudzej własności pod kluczem 2013-10-22 12:05:17
Staszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, odpowiedzialnych za kradzież pompy w jednej z firm na terenie Połańca. Skradzione mienie właściciel wycenił na kwotę dwóch tysięcy złotych. Za taki czyn ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Do zdarzenia doszło w sierpniu 2013roku. Nieznani wtedy sprawcy z terenu jednej z firm na terenie Połańca ukradli pompę spalinową do wody. Właściciel utracone mienie wycenił na kwotę dwóch tysięcy złotych. Drobiazgowa praca połanieckich policjantów przyniosła efekty. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców gminy Połaniec, którzy przyznali się do kradzieży. Odzyskano także utracone mienie. Okazało się, że 20-latek na swoim koncie ma również kilka innych kradzieży. Obaj dobrowolnie poddali się karze.
Opr.M.D.
źródło: KPP Staszów
|
|
|