Przyjaciele przedszkolaków (foto)
2013-10-22 10:45:14

Na bibliotekach publicznych spoczywa szczególna odpowiedzialność wspierania procesu uczenia się czytania wśród dzieci. Biblioteka raz w miesiącu organizuje imprezy dla dzieci taki jak czytanie i opowiadanie bajek, które odbywa się w bibliotece lub w przedszkolu.


8 października w bibliotece w Złotej odbyło się spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem czytającym był zaproszony Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, który czytał bajki dzieciom z Przedszkola w Złotej. W tym spotkaniu wzięło udział dwie klasy wraz z wychowawczyniami Barbarą Białą i Anną Kumor.

przyjaciele_przdszkolakow_zlota.JPG

przyjaciele_przedszkolakow_zlota2.JPG


Po wysłuchaniu bajek dzieci chętnie odpowiadały na pytania, kolorowały rysunki związane z postaciami w niej występującymi i śpiewały piosenki.Wręczyły specjalnie przygotowane Dyplomy „Przyjaciół Przedszkolaków” Panu Wójtowi i Pani Kierownik Biblioteki.

 

przyjaciele_przedszkolakow_zlota1.JPG

Każde dziecko powinno być zaznajomione z lokalną biblioteką i czuć się w niej dobrze. 

Źródło: www.biblioteka.gminazlota.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15242