Otwarcie nowoczesnego pawilonu kardilogii inwazyjnej
2013-10-21 14:38:06

W piątek 18 października w Pińczowie uroczyście otworzony został nowoczesny pawilon kardiologii inwazyjnej.


otwarcie_intercard1.jpg

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która odbyła się w kościele pw. NMP na Mirowie. Mszę koncelebrowali proboszczowie pińczowskich parafii, kapelan szpitalny ojciec Hoppe oraz ojciec Paschalis komisarz Ziemi Świętej.

otwarcie_intercard.jpg

Po mszy uroczystości przeniosły się do nowo wybudowanego pawilonu. Tu wszystkich zebranych powitał ordynator Oddziału Kardiologii Inwazyjnej doktor Leszek Badacz. Nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonali Zbigniew Kierkowski starosta pińczowski, Zofia Wilczyńska dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz profesor Dariusz Dudek szef Rady Nadzorczej Intercardu.

otwarcie_intercard2.jpg


Ojciec Paschalis poświecił nowo wybudowany obiekt, aby dobrze służył przebywającym tu pacjentom. Pomoc znajdą tu chorzy z południowej części województwa świętokrzyskiego.
Dzięki otwarciu nowego pawilonu z pewnością poprawi się komfort pacjentów z chorobami serca.

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15235