Finał eliminacji wojewódzkich 'Dzielnicowy Roku'
2013-10-19 10:30:24

Dzielnicowi garnizonu świętokrzyskiego rywalizowali o tytuł najlepszego dzielnicowego województwa świętokrzyskiego 2013 roku. W eliminacjach wojewódzkich VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych 'Dzielnicowy Roku' wzięło udział 26 funkcjonariuszy z komend powiatowych naszego województwa i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.


Konkurs odbył się pod patronatem wojewody świętokrzyskiego. Celem zawodów było podniesienie rangi pracy dzielnicowych, dostosowanie jej do oczekiwań społecznych oraz systematyczne podnoszenie poziomu profesjonalizmu i kwalifikacji zawodowych dzielnicowego.

konkurs_dzielnicowi.jpg


W piątkowych eliminacjach wojewódzkich zawodów rozegrano dwie konkurencje. W pierwszej -  „test wiedzy policyjnej”, najlepszy okazał się st. asp. Mariusz Lipski dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drugą z konkurencji – „Symulacja przyjęcia interesanta” wygrała st. sierż. Anna Dulemba z Komendy Powiatowej Policji   w Skarżysku Kamiennej.

konkurs_dzielnocowi1.jpg



W klasyfikacji generalnej tegorocznych zawodów zwyciężyła st. sierż. Anna Dulemba dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej.

Drugie miejsce zdobył st. asp. Mariusz Lipski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Trzecie miejsce – mł. asp. Jacek Wyczyński dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

 

konkurs_dzielnicowi2.jpg


Podczas finału zawodów, nagrodę główną oraz gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu przekazał Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Rafał Kochańczyk.

Trzech najlepszych dzielnicowych wyróżniono nagrodami ufundowanymi przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Szymczyka oraz Wojewodę Świętokrzyskiego Panią Bożentynę Pałkę- Korubę.

źródło KWP Kielce





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15226