3 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach współpracy Gimnazjum nr 2 i Przedszkola nr 2 w Pińczowie pod hasłem 'Czytanie bajek'. Uczennice II klasy gimnazjum Natalia Rzepa, Klaudia Mazur i Agnieszka Spaczyńska pod opieką p. Katarzyny Basąg czytały przedszkolakom bajkę pt. 'Zgubiona owieczka'.

Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Współpraca będzie kontynuowana, gdyż taka forma działań jest nie tylko atrakcyjna i ciekawa dla dzieci, ale aktywizuje również młodzież, która bardzo chętnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach.


Z kolei uczniowie z klasy II a: Lis Katarzyna, Stępień Sara, Skiba Michał, Kostecka Patrycja, Krotosz Julia, Karbowniczek Julita pod okiem Pani Sylwii Skiby brali udział we wspólnych zajęciach plastycznych z maluchami z Przedszkola nr1 w Pińczowie, czego efektem były piękne kolorowe prace.