Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej świętowano w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie. W obchodach wzięli udział pracownicy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz władze samorządowe, przedstawiciele związków zawodowych i zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęto od wręczenia nagród Starosty Pińczowskiego wyróżnionym pedagogom. Z rąk starosty Zbigniewa Kierkowskiego i jego zastępcy Marka Omasty dyplomy odebrali: Anna Cieplińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Magdalena Łyżwińska i Agnieszka Ptaś ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. bł. ks. Józefa Pawłowskiego, Renata Niewada i Krzysztof Kręcisz z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Beata Oleksy i Dorota Wites z Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.
Starosta, składając życzenia pracownikom oświaty, podziękował również pedagogom za ich poświęcenie i trud, jaki wkładają w wychowanie nowych pokoleń Polaków. Do życzeń przyłączyli się wicestarosta Marek Omasta, przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego Ryszard Barna oraz przedstawiciel NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Jerzy Gałęziowski.

Również dyrektorzy szkół dziękowali i wręczyli nagrody wyróżniającym się pracownikom. Anna Golik - dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie przyznała nagrody Inez Sarwie, Sylwii Smaczyńskiej, Gabrieli Wiewiórze, Urszuli Klaczak oraz Ilonie Wilk.
Tadeusz Niewygoda - dyrektor Zespołu Szkól Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie w tym roku nagrodził Magdalenę Pikul, Ewę Stępień, Artura Michałkiewicza i Bogusława Placka.
Marta Stępień - dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wyróżniła w tym roku logopedę Bożenę Strączek, zaś Krzysztof Dusik - dyrektor SOSW nagrody przyznał Joannie Ciesielskiej, Małgorzacie Wójcik, Ewie Kosiń i Katarzynie Żeromińskiej.

Należy również dodać, że kilku nauczycieli zostało uhonorowanych odznaczeniami państwowymi. Aleksander Staniszew z LO otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Eugeniusz Bogacz - Złoty Medal Za Długoletnia służbę, Krzysztof Marszalik - Medal KEN, a nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty odebrał Krzysztof Koniusz z ZSZ. Odznaczenia te wręczono 14 października, podczas wojewódzkich obchodów DEN w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Podczas uroczystości wręczono również stopnie awansu zawodowego. Nauczycielami mianowanymi zostali Aleksandra Biskup, Aleksandra Pytel i Marek Łupiński z SOSW oraz Piotr Sala z ZSZ w Pińczowie.
W obchodach powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Pińczowie wzięli także udział zaproszeni goście: Anna Różycka i Teresa Gładysz ze starostwa powiatowego, wiceburmistrz Pińczowa Marek Zatorski oraz przełożony O.O. Franciszkanów z klasztoru na Mirowie O. Wojciech Madej.
źródło www.pinczow.pl