W roku ubiegłym dokonano kamerowania kolektora deszczowego w rejonie os. Generała Andersa. Stan kolektora okazał się na tyle poważny, że zadecydowano o jego przebudowie.
Kolektor jest głównym odbiornikiem wód deszczowych nie tylko dla wspomnianego osiedla Andersa, ale również dla osiedla Kościuszki oraz zachodniej części centrum miasta.

W ramach prac zostanie on poszerzony do wielkości 500 i 600 milimetrów i wybudowany na odcinku długości 280 metrów. Przebudowa kolektora ma na celu poprawę odwodnienia miasta.
Tekst i foto EHR
źródło www.umig.busko.pl