Zatrzymaj się i żyj
2013-10-08 15:52:57

8 października, na przejazdach kolejowych w miejscowościach Skroniów i Jędrzejów policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK rozdawali ulotki promujące kampanie 'Zatrzymaj się i żyj'.


Głównym jej celem było podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków.


Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj” to kampania trwająca nieprzerwanie od 2005 roku. Ma ona przypominać, że podstawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym są przepisy drogowe, których należy bezwzględnie przestrzegać. Jak wynika z policyjnych statystyk kierowcy nagminnie lekceważą znaki drogowe ustawione przy przejazdach kolejowych. Należy pamiętać, że każdy uczestnik ruchu drogowego ponosi odpowiedzialność za siebie i innych. Brawura i pewność siebie mogą kosztować zdrowie i życie własne oraz innych.

Kierowco pamiętaj:
- zachowaj szczególną ostrożność, dojeżdżając do przejazdu,
- upewnij się, czy nie zbliża się pojazd szynowy,
- jedź z taką prędkością, abyś mógł w każdej chwili zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu,
- zawsze stosuj się do znaków drogowych i sygnalizacji,
- NIE objeżdżaj opuszczonych zapór lub półzapór, gdy ich opuszczanie się rozpoczęło lub podnoszenie się nie zakończyło,
- NIE wjeżdżaj na przejazd, jeżeli po drugiej jego stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy,
- NIE wyprzedzaj pojazdu na przejeździe kolejowym lub bezpośrednio przed nim.

źródło jedrzejow.swietokrzyska.policja.gov.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15150