Wernisaż wystawy Anety Kucharczyk-Foltyn
2013-10-07 13:57:43

W dniu 4 października 2013 r. o godz. 18.00 w Galerii Antresola mieszczącej się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbył się wernisaż wystawy Pani Anety Kucharczyk-Foltyn pt. 'W hołdzie Madonnie'.


 wystawa_foltyn2.jpg

 

"Obrazy, które znajdują  się na wystawie powstały na przestrzeni 4 lat. Są one wyrazem mojej fascynacji Madonną. Jest tu Matka Boska Szkaplerzna, Matka Boska Dobrej Drogi, Matka Boska Tęskniąca, Matka Boska Dobrej Śmierci…. i  jest też ostatnio przeze mnie namalowana, najbardziej wszystkim znana, Matka Boska Częstochowska. Odważyłam się, pomimo braku wykształcenia plastycznego, zgodnie z mądrą radą van Gogha, spróbować różnych technik malarskich, ale spośród nich pisanie temperą  jajeczną na desce daje mi najwięcej satysfakcji. Kilkudziesięciu godzin mozolnej pracy potrzeba, aby powstała ikona. Każdy etap powstawania obrazu kryje swoją tajemnicę. Jest tajemnica mieszania  farb, ich nakładania, tajemnica złocenia. Te wszystkie tajemnice można posiąść z książek i  z przekazu ekspertów, ale tajemnica największa, której nikt nam nie przekaże, to jak to się dzieje, że spod naszego pędzla wyłania się nowa, wyjątkowa święta postać." A. Kucharczyk - Foltyn 

 wystawa_foltyn4.jpg

źródło www.bsck.busko.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15137