Zbiornik retencyjny nabiera wody
2013-10-04 12:57:14

2 października br. nastąpiło zamknięcie zapór zbiornika retencyjnego na rzece Małoszówce w Kazimierzy Wielkiej. Napływająca woda zaczęła wypełniać zbiornik, którego pojemność wynosi 400 000 metrów sześciennych. Szacuje się, że pełne napełnianie potrwa około trzech tygodni.


Zamknięcie zapór poprzedził okresowy przegląd, którego dokonali Sekretarz Miasta i Gminy Tadeusz Bator, projektant zbiornika Jan Macheta, inspektor nadzoru inwestorskiego Julian Król, kierownik budowy Marek Mazur oraz Ryszard Skowron i Agnieszka Możdżeń z Wydziału Rozwoju Gospodarczego.

kazimierza_zbiornik_retencyjny.jpg

kazimierza_zbiornik_retencyjny1.jpg



Przy zajmującym niemal 22 hektary powierzchni zbiorniku trwają jeszcze prace wykończeniowe oraz budowa dróg dojazdowych.

Dariusz Kowalczyk

źródło www.kazimierzawielka.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15116