X Międzygminne Biegi o Puchar Wójta Gminy Stopnica (fotoreportaż)
2013-10-02 15:17:56

W niedzielę 29 września na obiektach sportowych w Stopnicy odbyły się jubileuszowe Międzygminne Biegi o Puchar Wójta Gminy Stopnica.


Wójt Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, witając wszystkich zawodników i otwierając biegi, życzył wytrwałości, siły w pokonaniu trudnych dystansów i każdemu pierwszego miejsca na podium.

biegi_stopnica.jpg


Zawodnicy startowali w następujących kategoriach: przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, amatorzy do lat 35, grupa OPEN 36 lat i powyżej. Zawodnikom, którzy dzielnie pokonywali swoje dystanse kibicowała bardzo liczna grupa mieszkańców z Gminy Stopnica i okolicznych gmin. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczył Gospodarz Gminy Stopnica.

biegi_stopnica1.jpg


Organizatorami tegorocznych biegów byli Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich, Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich oraz Gminne Centrum Kultury w Stopnicy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom za liczne przybycie i zaangażowanie w imprezę.
Sprzyjało nam wszystko, nawet deszczowa pogoda ustąpiła miejsca pięknemu słońcu, które zagrzewało do wspaniałego współzawodnictwa.

 biegi_stopnica3.jpg


Po biegach można było skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Chętni mogli unieść się w powietrze balonem, puszczać modele szybowców, nietypowe latawce, bańki mydlane, pokierować lotem balonu na symulatorze lotów, sprawdzić jaką będziemy mieli pogodę jesienią w stacji meteorologicznej, strzelać na odległość z rakiet wodnych.

Każdy tego dnia mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. 

/Robert Gwóźdź/


 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15097