W niedzielę 10 listopada o godzinie 17.00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości, podczas którego wystąpią Jerzy Cygan oraz Jerzy Mądrawski.
Jerzy Cygan na klarnecie i Jerzy Mądrawski na akordeonie zaprezentują utwory polskich kompozytorów: Ogińskiego, Kleczyńskiego, Janiewicza, Chopina, Tuchowskiego, Kilara, Dębskiego, Niziurskiego. Koncert poprowadzi Antoni Wit Chamera.

Organizatorem koncertu jest Starosta Buski Jerzy Kolarz, Burmistrz MiG w Busku-Zdroju Waldemar Sikora, Prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Legawiec, Proboszcz Parafii pw. NP NMP w Busku-Zdroju ks. Tadeusz Szlachta. Patronat nad cyklem koncertów objął Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Czesław Siekierski.