27 września w sali koncertowej sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbył się jedenasty już Festiwal Zdrowia, któremu nadano imię pomysłodawcy przedsięwzięcia Zbigniewa Kociuby.
Festiwal Zdrowia otworzył, witając wszystkich przybyłych gości, starosta buski Jerzy Kolarz. W kilku słowach przypomniał sylwetkę i zasługi zmarłego Zbigniewa Kociuby, dzięki któremu powstał Festiwal Zdrowia. Starosta przyznał, że z każdym rokiem Festiwal wspiera coraz więcej instytucji, które wspólnie promują zdrowy tryb życia.

Wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie przy organizacji Festiwalu przekazał na ręce starosty Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, który przesłał list.
Festiwal tradycyjnie poprowadziła Irena Sobieraj pedagog szkolny w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju oraz Przewodnicząca Oddziału Regionu Ponidzie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, która w kilku słowach zaprezentowała, jakie tematy zostaną poruszone podczas spotkania.
Przedstawicielka Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty wręczyła certyfikat Szkół Promujących Zdrowie, który trafił do Szkoły w Piotrkowicach. Zaprezentowano dorobek Szkół Promujących Zdrowie, których w województwie świętokrzyskim jest już 66. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju w ramach dobrych praktyk przygotowały przedstawienie.
W tym roku podczas Festiwalu Zdrowia rozmawiano m.in. o leczniczych właściwościach klimatu Buska-Zdroju, zagrożeniach środowiska rolniczego wynikających z upowszechniania tzw. fabrycznych form produkcji roślinnej i zwierzęcej w nowoczesnych gospodarstwach itd.
Przygotowano panel dotyczący problematyki stresu i jego wpływu na zdrowie człowieka.
Festiwalowi towarzyszyły liczne występy dzieci i młodzieży szkolnej. Nie zabrakło również warsztatów prozdrowotnych i antytytoniowych dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Prezentowano potrawy regionalne w ramach konkursu "Perły kulinarne Ponidzia". Każdy miał okazję dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, glukozy we krwi, a także zasięgnąć porad dotyczących chorób odkleszczowych czy zaleceń kodeksu walki z rakiem.
Patronat honorowy nad Festiwalem Zdrowia objęli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.