Jubileusz 50 -lecia Pożycia Par Małżeńskich w Gminie Kije
2013-09-27 12:25:57

Po raz kolejny w Gminie Kije w dniu 22 września 2013 roku odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Parom Jubilatów. Medale otrzymali:


Helena i Jan Gałęziowscy
Natalia i Zenon Grochowinowie
Maria i Henryk Kwasowie
Irena i Kazimierz Lasakowie
Irena i Henryk Łatowie
Józefa i Alfred Kuśmierkowie
Kazimiera i Marian Krzepkowscy
Krystyna i Stanisław Cierniakowie
Józefa i Jan Chrobotowie
Krystyna i Tadeusz Badurowie
Maria i Zygmunt Satrowie
Ewa i Stefan Jabłczyńscy

50lecie_kije1.jpg


Uroczystość rozpoczęła się mszą w Kościele Parafialnym w Kijach pod wezwaniem „Świętego Piotra i Pawła". Homilię skierowaną dla Jubilatów wygłosił proboszcz Ks. Wiesław Kita.

Dalsza część uroczystości odbyła się w „Kasztelanii".

50lecie_kije2.jpg


Medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy Kije Pan Krzysztof Słonina w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Chrobota, Sekretarz Gminy Pani Anny Janas i pracownika USC Pani Aleksandry Korczyńskiej.

 50_lecie_kije.jpg

W słowach kierowanych do Jubilatów zawarł życzenia długich spokojnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęścia w życiu osobistym. Na poczęstunku Pary Małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnych lat małżeńskich.

Autorem zdjęć jest Pani Monika Wrzoskiewicz

Więcej zdjęć

źródło www.kije.pl






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15064