We wtorek, 24 września Urząd Miasta i Gminy w Staszowie odwiedziła ponad 30-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w programie 'Comenius'.
Goście z Hiszpanii, Turcji, Grecji, Rumunii, Niemiec i Bułgarii przyjechali z wizytą do Staszowa na zaproszenie Zespołu Placówek Oświatowych numer 1, który również uczestniczy w programie "Comenius" i wspólnie ze szkołami partnerskimi realizuje projekt "Wyrazić siebie słowem i obrazem".
W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie z młodzieżą oraz ich opiekunami spotkał się burmistrz Staszowa - Romuald Garczewski a także wiceburmistrz - Henryka Markowska i kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu - Jolanta Macias.
Włodarze Staszowa podczas spotkania przybliżyli gościom z zagranicy specyfikę naszej gminy, a także działania podejmowane na rzecz jej rozwoju.

Odpowiadali również na pytania, które dotyczyły między innymi znaczenia i pochodzenia herbu Staszowa, a także sposobów na rozwój młodzieży na terenie naszej gminy.

Finałem spotkania w staszowskim magistracie było wręczenie gościom upominków przygotowanych przez Biuro Promocji oraz pamiątkowe zdjęcia.
źródło www.staszow.pl