Zagraniczni uczniowie z wizytą w Staszowie
2013-09-25 15:51:33

We wtorek, 24 września Urząd Miasta i Gminy w Staszowie odwiedziła ponad 30-osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w programie 'Comenius'.


Goście z Hiszpanii, Turcji, Grecji, Rumunii, Niemiec i Bułgarii przyjechali z wizytą do Staszowa na zaproszenie Zespołu Placówek Oświatowych numer 1, który również uczestniczy w programie "Comenius" i wspólnie ze szkołami partnerskimi realizuje projekt "Wyrazić siebie słowem i obrazem".

 W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie z młodzieżą oraz ich opiekunami spotkał się burmistrz Staszowa - Romuald Garczewski a także wiceburmistrz - Henryka Markowska i kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu - Jolanta Macias.

comenius_staszow.jpg


Włodarze Staszowa podczas spotkania przybliżyli gościom z zagranicy specyfikę naszej gminy, a także działania podejmowane na rzecz jej rozwoju.

 comenius_staszow1.jpg

Odpowiadali również na pytania, które dotyczyły między innymi znaczenia i pochodzenia herbu Staszowa, a także sposobów na rozwój młodzieży na terenie naszej gminy.

 comenius_staszow2.jpg

Finałem spotkania w staszowskim magistracie było wręczenie gościom upominków przygotowanych przez Biuro Promocji oraz pamiątkowe zdjęcia.

źródło www.staszow.pl

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15057