Muzeum Polska na Kołach w telewizyjnej Dwójce
2013-09-23 09:20:56

Ekipa TVP 2 w sobotę 21 września odwiedziła znajdujące się we wsi Podgaje, Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku 'Polska na Kołach' w Busku-Zdroju w celu nakręcenia fragmentu wtorkowego wydania śniadaniówki 'Pytanie na śniadanie'.


Ideą wydania będzie ukazanie wartości turystycznych, historycznych oraz kulturowych wybranych miejsc z Polski.

Wydawcy TVP 2 zdecydowali, że spośród setek atrakcyjnych turystycznie punktów na mapie Polski, Muzeum „Polska na Kołach” w Busku-Zdroju jest właśnie tym, które warto pokazać całemu światu.

 polska_na_kolach_wdwojce.jpg


To ze względu na unikatowość zbiorów oraz fakt, że jest ono pierwszą i jedyną placówką muzealną w Polsce, gromadzącą wyłącznie pojazdy rodzimych producentów. W programie pokazane zostaną zbiory Muzeum na tle wybranych krajobrazów gminy Busko-Zdrój.

Pilotem wycieczki oraz kustoszem po zbiorach będzie Wojciech Łukasik, dyrektor i współzałożyciel Muzeum.

Po wtorkowej emisji na antenie TVP 2 (pomiędzy 8:00 – 10:40), materiał będzie emitowany dla widzów na całym świecie za pośrednictwem TVP Polonia. O takiej promocji inne uzdrowiska w Polsce mogą jedynie marzyć!

/WŁ/






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15025