Rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014. Wrzesień jest miesiącem, w którym wznawiamy działalność drużyn harcerskich. Przypominamy, że w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie działają 2 drużyny starszoharcerskie: 2 DSH im Tadeusza Kościuszki prowadzona przez phm Annę Banach oraz 4 DSH im Marii Curie Skłodowskiej prowadzona przez phm Agnieszkę Pawłowską.
We wrześniu następuje nabór nowych członków. Wspólnie na zbiórkach harcerskich układamy plan zajęć, planujemy akcje harcerskie.

13 września o godzinie 16 udaliśmy się z harcerzami na cmentarz. Tam posprzątaliśmy groby żołnierskie na cmentarzu wojskowym, zapaliliśmy znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy Krzyżu Katyńskim. Minutą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Troszeczkę zmęczeni po intensywnym sprzątaniu, lecz zadowoleni z poczucia spełnionego obowiązku, wróciliśmy do domów.
Czuwaj!
Phm Anna Banach