Harcerze z Pińczowa
2013-09-19 12:19:43

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014. Wrzesień jest miesiącem, w którym wznawiamy działalność drużyn harcerskich. Przypominamy, że w Gimnazjum nr 2 w Pińczowie działają 2 drużyny starszoharcerskie: 2 DSH im Tadeusza Kościuszki prowadzona przez phm Annę Banach oraz 4 DSH im Marii Curie Skłodowskiej prowadzona przez phm Agnieszkę Pawłowską.


We wrześniu następuje nabór nowych członków. Wspólnie na zbiórkach harcerskich układamy plan zajęć, planujemy akcje harcerskie.

 harcerze_pinczow.jpg

harcerze_pinczow2.jpg 


13 września o godzinie 16 udaliśmy się z harcerzami na cmentarz. Tam posprzątaliśmy groby żołnierskie na cmentarzu wojskowym, zapaliliśmy znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy Krzyżu Katyńskim. Minutą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 harcerze_pinczow4.jpg

harcezrze_pinczow1.jpg

Troszeczkę zmęczeni po intensywnym sprzątaniu, lecz zadowoleni z poczucia spełnionego obowiązku, wróciliśmy do domów.

Czuwaj!

Phm Anna Banach

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15009