Nabrały tempa prace remontowe wykonywane w ulicy Kościuszki. Wymieniona została już sieć wodociągowa i kanalizacyjna, a budowa kanalizacji deszczowej dobiega końca. We współpracy z Rejonowym Zakładem Energetycznym Busko-Zdrój wymieniana jest linia kablowa oświetlenia ulicznego.

Rozpoczęły się również prace brukarskie.Powoli kładzione są chodniki, krawężniki i zjazdy indywidualne. Ponadto w ramach przebudowy ulicy wybudowana zostanie zatoka parkingowa oraz wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa ruchu na wysokości osiedla Generała Andersa powstanie przejście dla pieszych. Inwestycja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - etap II - Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.
Tekst i foto EHR
źródło www.umig.busko.pl