Rozpoczęcie roku szkolnego w Przedszkolu nr 8 w Staszowie
2013-09-10 13:05:06

W piątek, 6 września oficjalnie rozpoczęto rok szkolny w żłobku i klubie dziecięcym, które działają przy Przedszkolu nr 8, przy ul. Kilińskiego w Staszowie. Wśród wielu osób przybyłych na uroczystość obecna była Małgorzata Marcińska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.


Wydarzenie było okazją do zaprezentowania  zmian jakie poczyniono w placówce, w czasie ostatnich dwóch lat, a którymi z pewnością mogą poszczycić się władze samorządowe Staszowa. Burmistrz  Romuald Garczewski osobiście oprowadzał i prezentował nowo wybudowane skrzydło budynku, wyremontowane sale i łazienki oraz zakupione wyposażenie.

 rozpoczecie_roku_przedskzole_staszow.jpg

Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki, tańcząc tradycyjnego poloneza. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały również krótkie przedstawienie, w którym w role bajkowych zwierzątek wcieliły się ich opiekunki. Na zakończenie milusińscy otrzymali kolorowe upominki.

 rozpoczecie_roku_przedszkole_staszow1.JPG

Burmistrz Staszowa Romuald Garczewski i wicestarosta Michał Skotnicki złożyli podziękowania na ręce pani Małgorzaty Marcińskiej za pomoc i współpracę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy realizacji projektu „Wsparcie dla życia zawodowego i rodzinnego w Gminie Staszów”. Dzięki temu programowi rodzice mają szansę na sfinansowanie całości kosztów pobytu maluchów w klubie i żłobku. Gmina Staszów pozyskała na ten cel środki w wysokości niemal 1,5 mln złotych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Podziękowania złożyła również delegacja Rady Rodziców i dyrektor przedszkola Alicja Misiak.

 rozpoczecie_roku_przedszkole_staszow2.JPG


Ponad 800 tysięcy złotych zostało zainwestowane w rozbudowę i remont przedszkola. W przedsięwzięcie zaangażował się powiat staszowski, który na ten cel przeznaczył 300 tys. złotych. Na utworzenie żłobka i klubu dziecięcego pozyskano prawie 150 tys. złotych z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch".

 rozpoczecie_roku_przedszkole_staszow3.JPG

W uroczystości wzięli również udział: przewodniczący Rad Miejskiej Kryspin Bednarczyk, wiceprzewodniczący RM Bonifacy Wojciechowski, radni Rady Powiatu: Stanisława Błażejewska i Andrzej Poniewierski, radni Rady Miejskiej Gabriela Urbańska, Zenon Ludynia, Piotr Mazur, Tomasz Otrębski, Dominik Rożek, Kazimierz Zapart, zastępcy burmistrza: Henryka Markowska i Tomasz Fąfara oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych: Ewa Rzepecka,  Danuta Drózd, a także kierownik Wydziału Inwestycji Planowania Przestrzennego i Pozyskiwania Środków Finansowych - Dorota Lipińska.

źródło www.staszow.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14942