Stadnina koni w Michałowie ma już 60 lat
2013-09-09 11:39:35

Uroczystości jubileuszu sześćdziesięciolecia istnienia stadniny w Michałowie odbyły się w pięknej ujeżdżalni. Uczestniczyło w nich wielu gości m.in. politycy, samorządowcy, właściciele stadnin, pracownicy stadniny michałowskiej i wielu innych.


Wszystkich serdecznie powitał Jerzy Białobok Dyrektor Stadniny Koni Arabskich w Michałowie, który przedstawił historię obiektu. Po krótkiej prezentacji wicewojewoda Grzegorz Dziubek wręczył dyrektorowa Jerzemu Białobokowi Złoty Krzyż Zasługi.

stadnina_michalow.jpg

stadnina_miachalow4.jpg 

Ponadto czternastu pracowników stadniny zostało nagrodzonych wyróżnieniami przyznanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas uroczystości zaprezentowano przepiękne konie hodowane w Michałowie. Pokaz rozpoczął 28-letni siwy ogier Eldon, tegoroczny laureat nagrody WAHO.

stadnina_miachlow1.jpg

stadnina_miachalow3.jpg


Po pokazie głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili stadninie, pracującym i zarządzającym nią osobom, słów uznania, gratulowali dotychczasowych sukcesów.

 

stadnina_miachlow2.jpg


Przed budynkiem dyrekcji odsłonięto obelisk z inskrypcją i płaskorzeźbą, na której widnieje twarz twórcy stadniny Ignacego Jaworowskeigo. Obelisk odsłonili Maria Jaworska, wdowa po Ignacym Jaworowskim oraz prezes Leszek Świętochowski szef Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa. 

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14929