Uroczystości jubileuszu sześćdziesięciolecia istnienia stadniny w Michałowie odbyły się w pięknej ujeżdżalni. Uczestniczyło w nich wielu gości m.in. politycy, samorządowcy, właściciele stadnin, pracownicy stadniny michałowskiej i wielu innych.
Wszystkich serdecznie powitał Jerzy Białobok Dyrektor Stadniny Koni Arabskich w Michałowie, który przedstawił historię obiektu. Po krótkiej prezentacji wicewojewoda Grzegorz Dziubek wręczył dyrektorowa Jerzemu Białobokowi Złoty Krzyż Zasługi.
Ponadto czternastu pracowników stadniny zostało nagrodzonych wyróżnieniami przyznanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas uroczystości zaprezentowano przepiękne konie hodowane w Michałowie. Pokaz rozpoczął 28-letni siwy ogier Eldon, tegoroczny laureat nagrody WAHO.
Po pokazie głos zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili stadninie, pracującym i zarządzającym nią osobom, słów uznania, gratulowali dotychczasowych sukcesów.

Przed budynkiem dyrekcji odsłonięto obelisk z inskrypcją i płaskorzeźbą, na której widnieje twarz twórcy stadniny Ignacego Jaworowskeigo. Obelisk odsłonili Maria Jaworska, wdowa po Ignacym Jaworowskim oraz prezes Leszek Świętochowski szef Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa.