W dniu 4 września 2013r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczystość nadania odznaczeń Ministra Obrony Narodowej „Za zasługi dla obronności kraju”. Wśród odznaczonych byli pracownicy kazimierskiego starostwa powiatowego:
1)Pan Jacek Sambór - Kierownik Referatu ds. Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych i spraw Administracyjnych – Brązowy Medal „ Za zasługi dla Obronności Kraju”
2) Pani Barbara Zając – Inspektor ds. obronnych - Brązowy Medal „ Za zasługi dla Obronności Kraju”
Aktu wręczenia odznaczeń dokonała Pani Bożentyna Pałka Koruba - Wojewoda Świętokrzyski, dziękując przy tym za dotychczasową współpracę i owocne współdziałanie z administracją wojskową Województwa Świętokrzyskiego.
W uroczystości tej uczestniczyli także przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, na czele z Szefem płk Wiesławem Święchowiczem, Komendanci WKU w Kielcach – ppłk Wiesław Loch i w Busku- Zdroju – ppłk Jarosław Molisak, a także Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW w Kielcach Pan Andrzej Martoś.
źródło www.kazimierzaw.pl