Jubileusz w kościele w Kazimierzy Wielkiej
2013-09-05 13:20:34

W dniach 13-15 września odbędzie się jubileusz 350-lecia istnienia Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.


W piątek 13 września zaplanowano Dzień Pojednania z wieczornym nabożeństwem fatimskim. W sobotę odbędą się uroczystości odpustowe, o 12.00 zostanie odprawiona suma odpustowa, której będzie przewodniczył JE ks. biskup dr Marian Florczyk. Nastąpi wprowadzenie relikwii krwi bł. Papieża Polaka. W niedzielę przypada 118 rocznica poświęcenia kościoła. W czasie trzech dni uroczystości jubileuszowych Słowo Boże będzie głosił ks. Michał Pakuła, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.



Szczegóły na stronie www.parafiakazimierza.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14906