Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój odniósł duży sukces podczas VIII Pucharu Europy Dzieci w lekkiej atletyce, który odbył się w Warszawie. Zawodnik trenowany przez Zdzisława Perepiczko w pięknym stylu wygrał bieg na 300 metrów z czasem 38,48 sekundy.
Jest to bardzo dobry wynik i rekord Pucharu Europy Dzieci. Dotychczasowy rekord należał od 2008 roku do Dilinskasa Arnasa z Litwy i wynosił 38,53 sekundy.

Mateusz w walce po złoty medal pewnie wyprzedził zawodników z Węgier, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Czech, Estonii, Łotwy. Dodajmy, że Mateusz Wróbel był jedynym reprezentantem Kielecczyzny na tych zawodach.
Mateuszowi serdecznie gratulujemy!