W Złotej obchodzono święto plonów (fotoreportaż)
2013-09-03 14:04:50

W niedzielę 1 września na stadionie w Złotej odbyły się powiatowe dożynki, podczas których dziękowano za tegoroczne plony. W części artystycznej dożynek wystąpił znany zespół Bayer Full.


Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej. Po nabożeństwie uczestnicy dożynek uformowali korowód dożynkowy, który przeszedł na stadion, gdzie rozpoczęto część oficjalną święta. Tegorocznym dożynkom powiatowym przyświecało hasło 'Niesiemy dary od
ziemi, wieniec z kłosów zrobiony, dziękujemy Matce Bożej za tegoroczne
plony'.

 dozynki_zlota1.jpg

Wszystkich zebranych powitał gospodarz powiatu starosta Zbigniew Kierkowski, któremu starostowie dożynek przekazali bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Chlebem częstowano uczestników święta plonów. 

 dozynki_zlota2.jpg

Tradycyjnie przedstawiciele gmin z powiatu przygotowali wieńce dożynkowe, które wszystkim prezentowano i obśpiewano.

 dozynki_zlota3.jpg


W części artystycznej wystąpił zespół Bayer Full, znany z takich przebojów jak "Majteczki w kropeczki", czy "Wszyscy Polacy". Nie zabrakło również występów kapeli Ponidzie, Olbryszanie czy Pełczyszczanie. Do późnych godzin nocnych trwałą zabawa taneczna, do której przygrywał zespół "Pakt".

Zdjęcia Paweł Bochniak i Alicja Mazurek







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14886