Piękna pogoda towarzyszyła Dożynkom Gminnym, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia w Wiślicy. Przyświecało im hasło 'W trudzie rolnika, w jego pracy, o każdej porze Szczęść Boże'.
Dożynki w Wiślicy rozpoczęły się Mszą Świętą, która została odprawiona w Bazylice Narodzenia NMP w Wiślicy. Po mszy przed bazyliką uformował się korowód dożynkowy, który przeszedł do Ośrodka Rekreacyjnego "Za Ponidziem".


Tu w plenerze przygotowano scenę pięknie przystrojoną tegorocznymi zbiorami, zbożami oraz kwiatami. Starostowie dożynek: Katarzyna Cabaj z Ostrowa i Paweł Łuczyński z Sielca przekazali wójtowi gminy Wiślica bochen chleba upieczony z mąki pochodzącej ze zbóż z tegorocznych zbiorów.

Wójt chleb pokroił i podzielił wśród obecnych na dożynkach. Nie zabrakło części obrzędowej, w której wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Wiśliczanie. Panie z kół gospodyń wiejskich tradycyjnie "obśpiewały" wieńce. Wszyscy zebrani na dożynkach w Wiślicy mogli posłuchać utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Wiślicy.

W części artystycznej wystąpiła znana piosenkarka Alicja Majewska oraz kabaret Elita z Wrocławia. Niedzielne świętowanie zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.